Тепловий удар у собаки. Як розпізнати?
Інколи перегрів схожий на звичайну собачу втому, але однак є ряд симптомів, що вказують на тепловий удар.
Нормальна температура тіла собаки — досягає 39 градусів. Однак підвищення, більш як 40,5 градусів, становить загрозу її здоров'ю. Літні причини такої проблеми: сонце, перевтома під час активних ігор та перебування у машині.
Так, як собаки не мають потових залоз, їхні інструменти терморегуляції дещо складніші та не такі ефективні, як людські. Щоб охолонути, собака висовує язик та часто дихає. Це хороший механізм, однак ми радимо стежити за станом тварини. Особливо, якщо вона знаходиться в групі ризику: вагітна, має патології чи досягла поважного віку. Також з увагою ставтеся до стану собак-брахіцефалів — породи з приплесканою мордою.
Симптоматика: як розпізнати перегрів чи тепловий удар?
Інколи перегрів схожий на звичайну собачу втому, але однаково зверніть увагу на такі симптоми:
- Тварина неактивна.
- Багато слини.
- Відсутній погляд.
- Поганий або геть відсутній апетит.
- Нехарактерне для собаки дихання.
- Погана координація.
- Висока температура, вище 40.
Такі симптоми можуть свідчити й про інші проблеми. Тому керуйтеся ними тільки, коли точно знаєте, що тварина перегрілася.
Собака перегрівся: що робити?
Допоможіть тварині якомога швидше повернутися до нормального стану, аби після — відвести її на огляд до ветеринарного лікаря.
- Звільніть собаку від намордника та нашийника, аби тварина могла легко та спокійно дихати.
- Знайдіть прохолодне місце: підвал або ванна кімната з плиткою.
- Обітріть собаку водою, але не поливайте. Така швидка зміна температури може тільки зашкодити.
- Проконтролюйте вживання води: достатньо, але не занадто багато.
- Зробіть прохолодний компрес на голову або обтирання прохолодним рушником.
Після цього обов'язково запишіть пса на терміновий огляд у ветеринарного лікаря. Навіть якщо стан улюбленця не викликає занепокоєння, перегрів може нести серйозні наслідки для організму.
Профілактика: як не допустити перегріву?
- Контролюйте активність. Собаки люблять бігати під час гри, однак не завжди можуть вчасно простежити зміни у своєму стані. Тварина може загратися та не помітити перших симптомів перегріву.
- Вигулюйте улюбленця вранці та ввечері, аби вберегти тварину від обіднього перегріву.
- Не залишайте собаку в автомобілі. Це небезпечно для життя тварини: навіть з відчиненими вікнами, навіть на короткий час.
Різкі перепади температур також шкідливі для собачого організму, слідкуйте й за цим. Часті переходи з кондиціонованого приміщення у спеку та навпаки можуть викликати проблеми з серцем та судинами у вашого улюбленця.
Правильно визначити та усунути наслідки перегріву може лише ветеринарний лікар. Щоб надалі не стикатися з проблемами, важливо відвідати клініку одразу після нормалізації стану тварини. Найбільш безпечним рішенням буде вибір ветеринарного центру з реанімобілем — така машина зробить поїздку комфортною для тварини.