Атопічний дерматит у собак: чому виникає та як лікувати?
Атопічний дерматит — хронічне алергічне захворювання шкіри. Реакція може бути викликана рослинами, пліснявою, кліщами, пилом та іншими подразниками.
February 21, 2019
Собака
Здоров'я
Атопічний дерматит — хронічне алергічне захворювання шкіри. Реакція може бути викликана рослинами, пліснявою, кліщами, пилом та іншими подразниками. Це генетична реакція, що передається від дорослих тварин до цуценят. Для постановки діагнозу лікар оглядає тварину та, якщо це необхідно, проводить тести, що дають можливість встановити причину алергічної реакції.
Атопічний дерматит: які симптоми?
Часто перші ознаки захворювання можна помітити у віці від 3 до 6 місяців, однак інколи проблема може майже себе не проявляти протягом першого року. Найчастіше на атопічний дерматит страждають: лабрадори, мопси, йорки.
- У вухах воскоподібні виділення, почервоніння, неприємний запах.
- Шкіра червона, може мати корки та неприємний запах.
- Шерсть випадає, можна спостерігати ділянки облисіння. Шкіра на них стає коричневою, а тварина постійно їх вилизує.
- Собака чухає тіло, намагається тертися об килим, меблі.
- На морді виділення з неприємним запахом, почервоніння.
- Собака вилизує та кусає лапи та подушечки лап.
Лікування: що варто знати?
Атопічний дерматит — діагноз, який вимагає особливого образу життя. Частіше за все, видалити алерген чи уникнути контакту з ним не можна. Тому важливо разом зі спеціалістом підібрати правильну терапію, яка буде контролювати усі прояви захворювання.
- Як правило, лікування полягає у підборі терапії, що дає можливість покращити якість життя улюбленця та зменшити прояви неприємних симптомів.
- Існують препарати, які зменшують свербіння, однак більшість з них діє не відразу.
- Ефективна терапія можлива лише при постійному контакті з ветеринарним дерматологом, який буде оглядати тварину та оцінювати її стан. Своєчасне використання препаратів допоможе зменшити дискомфорт.